Turistička organizacija Bijelo Polje je osnovana 23. marta 2012. godine.
Zadaci Turističke organizacije Bijelo Polje su:
Bijelo Polje se nalazi na sjeveroistoku Crne Gore uz magistralni put i prugu Beograd–Bar, u dolini koju presijeca planinska rijeka Lim.
Bijelo Polje, treća opština po broju stanovnika, poslije Podgorice i Nikšića je živopisan grad, okružen bogatim pašnjacima, izvorima i nepreglednim šumama.
Bijelo Polje je regionalni centar sjevera, univerzitetski grad sa 4 fakulteta i sa preko 46,000 stanovnika.
Turistička organizacija Bijelo Polje vm predlaže da posetite turističke atrakcije u Bijelom Polju, kao štos u: Đavolja pećina, planina Bjelasica, reka Lim, zavičajni muzej u Bijelm Polju i selo Bistrica.
Pećina nad Vražjim firovima ili Đavolja pećina je najveća i najljepša pećina u Crnoj Gori. Dužina pećine je oko 17,5 km.
Nalazi se u Đalovića klisuri, netaknutoj prirodi, koja je, zbog svojih osobinosti, proglašena spomenikom prirode.
Planina Bjelasica se nalazi u srcu Crne Gore tj. u centralno-kontinentalnom dijelu. Najviši vrh Bjelasice je Crna glava, visoka 2.139m.
Veoma je bogata šumom i tekućim vodama, a njeni vrhovi su vrlo pristupačni tako da Bjelasica ima izuzetno dobar potencijal za ski terene.
Rijeka Lim izvire iz Plavskog jezera i duga je 219 km. Na teritoriji Bjelopoljskog kraja, Lim ima pritoke: sa desne strane Lješnicu, Godušku i Ivanjsku rijeku i Bjelopoljsku Bistricu, a sa lijeve strane Brzavu, Ljuboviđu i Lješnicu.
Selo Bistrica je udaljeno od Bijelog Polja 16km i idealno je za odmor, pješačenje, biciklizam, odmor pored rijeke ili foto safari.
Koristeci potencijale rijeke, selo je dobilo elektricnu energiju mnogo prije Bijeog Polja pa je uptavo ovde zasijala
prva sijalica u čitavom okrugu.
Najveća atrakcija sela je Stari most iz XVII vijeka, izgradjen u vrijeme vladavine Turaka.
Šetnjom kroz zavičajni muzej postepeno ćete otkrivati istoriju bjelopoljskog kraja.
Kamena sjekira iz neolita, rimski raonik, srednjevjekovni buzdovan, Brskovski novčić, dočaraće vam kako se živjelo u ovim krajevima još od vremena praistorijskih naseobina.